WordPress 4.5 Coleman Türkçe yayınlandı !

WordPress 4.5 Coleman Türkçe

WordPress 4.5 Coleman Türkçe yayınlandı !

WordPress 4.5 Coleman Türkçe 12.04.2016 itibari ile yayınlandı. Jazz müziğinin ünlü sanatçısı Coleman Hawkins onuruna WordPress 4.5 versiyonuna  “Coleman” adı verildi. Yeni versiyonu WordPress yönetim panelinden otomatik olarak güncelleyebilirisiniz. Yeni özellikleri ile gelen 4.5 versiyonu iş akışınızı ve web sitenizi özelleştirmenizi dahada kolaylaştıracak.

Coleman Hawkins kimdir ?

21 Kasım 1904 tarihinde doğan tam isimi Coleman Randolph Hawkins olan Amerikalı saksofoncu,  “hawk” ve “bean” adlariyla da anılır. Missouri ‘de doğan Coleman,  Piyano çalmayı 5 yaşında, Viyolonsel ise 7 yaşında öğrenmiştir. 9 yaşına geldiğinde Saksofon çalmayı öğrenen Coleman, 14 yaşına geldiği zaman ise Doğu Kansas etrafında çalmıştır. Kayıtlarını ilk olarak 1924 tarihinde Flecher Henderson orkestrası ile birlikte yapmıştır. Avrupa ‘da 1934 yılında turneye çıkmıştır. Benny Carter Django Reinhardt ve Stephane Grappelli ile 1937 yilinda bir albüm çıkarmıştır. 19 Mayıs 1964 tarihinde ise New York, ABD’de ölmüştür.

WordPress 4.5 ‘te neler yenilendi ?

Düzenleme İyileştirmeleri

Wordpress İçeriğe Bağla

Inline Links (İçeriğe Bağlama)

Yazarken dikkat dağıtmayan bir arayüz ile yalnızca yazmaya odaklanacaksınız. Bu özellik içeriklerinize daha kola bağlantı vermenizi sağlayacak.

Wordpress Kısayol Formatları

Formatting Shortcuts (Kısayol Formatları)

Başlıklar ve listelemeler için kısayol formatları ile daha eğlenceli bir hâl aldı. Şimdiye kadar ki en kullanışlı yatay çizgi ve <code>

 

Özelleştirme İyileştirmeleri

Wordpress Özelliştirme

Live Responsive Previews (Canlı Responsive Önizlemeler)

Canlı Responsive Önizleme özelliği ile sitenizin tüm ekranlarda sorunsuzca göründüğünden emin olabileceksiniz. Mobil önizleme, Tablet önizleme ve Masaüstü önizleme özelliklerini direkt olarak özelleştirici menüsünde.

wordpress özel logo

Custom Logo (Tercihi  Logo)

Temalar artık marka ve işletmenize göre düzenlenebilir logoları destekleyecek.  Özelleştirici menüsünde Twenty Sixteen, Twenty Fifteen teamalarında deneyebilirsiniz.

NOT: WordPress 4.5 “Coleman” ile gelen bazı özelliker temanızdan dolayı tam olarak çalışmabilir. Bunun için temanız güncellemeyi unutmayın…

İşte WordPress ‘in 4.5 “Coleman” giriş videosu

Detaylar için

 

 

Beğenebilecekleriniz Bu yazarın diğer yazıları

Leave A Reply

Your email address will not be published.